עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

מעיין השמחה של הג'ויספרינג 
מאת: אורי גפני 
     

מאוד מפתה לעלות על דרך הנוסטלגיה הנוחה ולהתרפק על הימים בהם הגעתי בפעם הראשונה לסדנת האיי. אמ., אי שם בשנות התשעים של המאה הקודמת. ההתרגשות שהיתה כרוכה בלמצוא, סוף סוף, את מה שחיפשתי בעמל רב דרך עבודה אישית וקבוצתית מסוגים שונים היתה עצומה. הגעתי לתחנה משמעותית ביותר בדרך החיפוש שלי אחרי המסגרת לשלב בה את כל נסיון החיים והידע שאספתי עד כה, להשלים את החסר ולטוות ממנה מטווה הגיוני. 

pat_groveמייל אחד שקיבלתי בשבוע שעבר עורר בחיי מהומה מבורכת: פט גרוב, אבי טרילוגיית האיי. אמ., הג'ויספרינג והמייל מגיע לארץ באמצע נובמבר כדי להעביר סדנת ג'ויספרינג, לראשונה מזה 15 שנה. חידוש נוסף, לפחות לגבי הסדנה של החודש, הוא שהשתתפות מוקדמת בסדנת איי. אמ. כבר איננה תנאי הכרחי להשתתפות בג'ויספרינג, כבעבר. ואני הולך לסייע שם, שוב: זו לא הזדמנות לוותר עליה.

הסיוע גורם סיפוק עצום, ועדיין הוא משימה מתישה. פט דורש מהמסייעים – ובצדק - יושרה ומחויבות מלאה, שהיא תנאי סף להפיכת חדר הסדנה לחלל בטוח עבור המשתתפים. ראיתי כבר כמה סדנאות מהתחום הזה בהן צוות תוסס מרוב סתלבט ודאחקות פוגע בעבודה הרגישה הנעשית בחלל הסדנה. אי אפשר, לדעתי, להפריז בחשיבות האמון המוחלט שמשתתף צריך להיות מסוגל לרחוש למנחה ולצוות כדי להפיק את המכסימום מעצמו ומהסדנה.

בשנות ה- 90 היו סדנאות ה'איי. אמ.'  לשם דבר בישראל. הן נערכו בקצב הולך וגובר ומספר המשתתפים גדל בקצב מסחרר מסדנה לסדנה והיו ללהיט אופנתי. גם מסיבות הבוגרים התוססות ההמוניות משכו תשומת לב וזכו לכיסוי תקשורתי ערני.

בשונה מזה, הג'ויספרינג הוא סדנה קטנה, אינטימית וחווייתית, שלא מבוססת על הרצאות אלא על תהליכים אקטיביים – אישיים, זוגיים וקבוצתיים - בהם משתתפים כולם: קשה להיות שם פרח קיר ומציצן פסיבי. התהליכים סוחפים מאוד, מרביתם דרמטיים ומעוצבים בקפידה, כדי לאפשר למשתתפים מגע עם מקומות פנימיים נשכחים ולעתים אף לא מוכרים. חלקה העיקרי של הסדנה הוא התפרצות שמחה פנימית – ומכאן שמה – היוצרת חוויה בלתי נשכחת עם אפשרות לחולל בחיי הבוגרים שינוי לטווח ארוך.

רק מלכתוב על זה אני מרגיש את ההתרגשות המוכרת של ערב סדנה.

הסדנה תתקיים בסביבה כפרית שקטה בכפר מונש בעמק חפר, קרוב לכביש 4 ,לא רחוק ממדרשת רופין לחצו לפרטים בהרחבה

כשנגה (מארגנת הסדנה) תקרא את זה היא תצחק ותגיד שלא זה מה שהיא חשבה שאכתוב כאן –  היא בטח רצתה משהו מרוכז ואינפורמטיבי של מה-איפה-מתי-וכמה זה עולה בלי כל הפלסף הרגשני הזה, אבל אני לא יודע לכתוב הודעות לעיתונות. רק על עצמי לספר ידעתי, כמאמר המשוררת, ועל הזיכרונות והחוויות והתקוות שלי.

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.