עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

בין המצרים - חריר במטריקס - קפיצה קוונטית  
מאת: מלי ברזילי 
     

כולנו מכירים את לוח השנה העברי, אנו משתמשים בו כדי למדוד את הזמן, אנו מחויבים ללוח זה בגלל החגים, המועדים, האותות והמופתים... למעשה הלוח השנה העברי מתאם בין מחזורי ירח למחזורי שמש ועובד על מעגלים גדולים של 19 שנה, כדי לתאם בין מחזורי ירח למחזורי שמש אנו מעברים את השנים ה- 3, 6, 8, 11, 14, 17, 19 בכל מעגל של 19 שנה. כולנו מכירים את הקשרים הללו, אך מעבר למידע זה כמעט אין מידע וחשיפה לחוטים המעודנים שרוקמים לנו את המטריקס הייחודי של הלוח העברי... 

כל לוח מכיל מידע ראשוני ופרקטי, דרכו אנו מודדים ויוצרים נקודות התייחסות, אך מעבר לשימוש יומיומי, יש לנו את הידע האזוטרי העמוק שמצוי בנבכי בסיס הלוחות... כעת אנו בפתח של "תקופה" מיוחדת שמאפשרת עבודה אישית מדהימה לשינוי מציאות ושותפות בבריאה: מדובר בתקופה שנקראת בין המצרים: י"ז בתמוז ועד ט' באב. מה המאפיינים המיוחדים של זמן זה?

40 יום אחרי קבלת תורה, מגיע י"ז בתמוז הפותח גשר בתור המטריקס העברי, 22 יום של יצירת מציאות חדשה... אחרי 7 שבועות, שבעה תדרים המקבילים לשבעת הרקיעים, שבע הפלנטות, שבעת הצלילים ושבעת הצבעים של הקשת... מתרחש מעמד קבלת תורה, בפאזה הגבוהה מדובר בחוזה שאמור היה לצור קפיצה קוונטית באבולוציה האנושית, אך משהו השתבש (או שלא...) והחוזה קבל תבנית... לא נכנס למהות האזוטרית של חג מתן תורה, זמנים, לוחות, מטריקס... נקפוץ קדימה, 40 יום מחג מתן תורה ל- י"ז תמוז, יום מיוחד בו למעשה מתחיל להיווצר גשר בזמן ליצירה של עולם חדש, 22 יום מקבילים ל- 22 האותיות, 22 תדרים שמדברים על יצירת מארג חדש במטריקס (האישי והקולקטיבי) ובאותו הקשר, נקודה מרתקת, מגילת איכה הנקראת בתום ימים אלה (בערב תשעה באב) מגילת איכה מחולקת לחמישה חלקים, חמש קינות: כולן פותחות במילת הקינה "איכה", וכולן מונות 22 פסוקים, כאשר הם מסודרים באקרוסטיכון אלפביתי... ובתוך קוד וצופן זה מצוי מידע מיידי ופרקטי:

מרגע בו נכנס י'ז בתמוז, ניתן לעבוד עלפי תדרי האותיות לכיוון וכיוונון אישי ...

ביום הראשון של התהליך י"ז בתמוז, אנו מדברים על האות אלף, באסטרולוגית אוראנוסאנו עוברים את האלף בית עד האות תו ביום האחרון של התהליך: ט' באב. למעשה דרך הקבלה לאסטרולוגיה ניתן לצור עבודה אישית מדהימה... מוזמנים לנסות והתנסות.


וברקע: תפילה בה צירופי השמות מופיעים כאקרוסטיכון מראשי כל מלה - אנא בכוח!ובראיה אסטרולוגית הבנויה על מודל המזלות כשלבים בהתפתחות האדם, בין המצרים חושף את המדרגה בין מזל סרטן למזל אריה. 

בעת העתיקה האמינו כי סרטן הוא המזל הראשון ממנו הכול מתחיל, שכן התחלת הבריאה היא באור הגדול המתכווץ ושואף להגיע לאיזון (סרטן מתחיל את עונת הקיץ ביום הארוך ביותר מסיים את עונת הקיץ בהעבירו את ה"אבוקה" לעונת סתיו: בתחילת מזל מאזנים בו היום והלילה מאוזנים), קישורים רחבים ניתן למצוא בעיקר בספר המתים (מצרים העתיקה) ולמעשה עד היום יש אסטרולוגים שגורסים שדלת הכניסה האמתית לאדם היא מזל סרטן ולא טלה, הטלה הוא הפועל היוצא תרתי משמע בעוד הסרטן הוא הבסיס והמקור לחיים, נפש וקארמה.


מזל אריה מיוצג על ידי השמש, השמש הוא מרכז ההורוסקופ, השמש משקף ומסמל את הגרעין המרכזי של האדם בין אם אגו, אישיות או נפש האדם. שמש מסמל את הערכים הבסיסים של האדם, אותו גרעין פנימי שיודע מי הוא ומה הוא תוך כדי רצון להאיר ולצור כדי להותיר חותם ולאפשר חיים ועל ידי כך להגשים עצמו כישות אינדיבידואלית. לכן שמש שמהווה את מרכז המערכת מסמל בגיל צעיר את הילד הפנימי, את האגו הנבנה מתוך הילדות לבגרות. במקביל שמש מסמל את מערכת היחסים שיש לאדם עם אביו שכן אביו מהווה את מרכז היקום עד בגרותו, הוא המקור והיוצר, ממנו הילד מקבל משוב, אישור, הכרה ואהבה ועל סמך אלה גודל למקור אור משל עצמו וזקוק להעביר הלאה, מכאן למעשה הצורך היצירתי מתחבר לאותו צורך ראשוני של הותרת חותם דרך הגרעין הפנימי העמוק ביותר (גנטיקה) וחיבור למקור הראשוני של הבריאה והותרת חותם כשותף לבריאה.


מזל סרטן מייצג את השלב של הילדות המאוד מאוד מוקדמת, טרום זיכרון. זהו השלב של יצירת דפוסים רגשיים, תבניות התנהגות והתנהלות אישיות. הבית והמשפחה הם המודל החיקוי הראשוני שאנו מאמצים כדי להיות חלק מהשבט לכן המעבר למזל אריה מציין את השלב בו אנו חשים בטוחים במי אנחנו כדי לצאת החוצה לבדוק, לקבל משוב, הכרה ואהבה
.

אנרגיית האריה לוקחת אותנו החוצה מהידוע, המוכר והבטוח לחוויה חדשה המהולה בהנאה, גילוי, שמחה, יצירה ומפגש עם הילד הפנימי ממנו נבנה האב וממנו נבנה הבורא היוצר האמיתי והאותנטי.


בפאזה הראשונה של האריה אנו פועלים כילדים מצפים למשוב והכרה ומונעים מרעב לאהבה, פאזה שנייה אנו מגלים את הקסם של האהבה ופועלים ממקום של התניה כששלב שלישי הוא הגילוי, הראיה והמודעות מביאים אותנו לפתח את הצופה הפנימי המונע מכוח הבנה של אש החיים ולא מרעב לחומר הבעירה של האש.


הימים שבין המצרים מובילים אותנו בין מדרגת הסרטן למדרגת האריה, זהו החריר במטריקס שמאפשר להניע את עצמנו ממקום של הרחם העוטפת של העבר (סרטן) ליציאה למסע למודעות, מסע לגילוי הגיבור הפנימי.


וכמה מילים על מהות הגיבור הפנימי שעתיד לככב בחודש אב: לכל אדם יש גיבור שונה החווה מסע אחר
.

בכל אחד מאיתנו נמצא גיבור פנימי, ברגעים שאנו מחוברים לגיבור הפנימי יש תחושה שהכול אפשרי, תחושה של חיבור מוחלט למי שאנו מי אנו אמורים להיות. לכן ברגעים שאנו בצומת, סימן שאלה, תהייה, תעייה או טעייה, אנו מחפשים את אותו קול פנימי שמנחה את הגיבור.. אנו משתוקקים לעוצמה של אותו גיבור, אנו רוצים וכמהים לחוש את אותו גיבור, ליהנות מיכולותיו, אנו חולמים עליו, אנו משליכים אותו על אחרים, אנו מנסים למגנט מעט מכוחותיו עד לרגע שנוכל להפיק זאת מעצמינו. אותו גיבור יכול כל מה שלא אפשרי לו כעת...


לכל אחד יש גיבור מיוחד ואותו גיבור נגלה במהלך החיים דרך התנסויות, דרך מסע..
.

הגיבור הפנימי כמו גיבור באגדות, יוצא למסע של גילוי, התנסות, לימוד והליכה מהלא מודע ללא ידוע כדי לאפשר תהליך של חניכה, העצמה וחיבור לאני האמיתי, הגיבור הפנימי...


מסעו של הגיבור הוא מסע של יציאה מהבית, כמו בכל אגדה כך בחיים, הגיבור יוצא מהבית למרחב לא ידוע, למגרש משחקים אחר שחוקיו לא נהירים לו, אך הקול הפנימי מכריח אותו לצאת, בדרך הוא נאבק עם שני כוחות מנוגדים מצד אחד הפוטנציאל, הידיעה העמוקה בהצלחה, נוכחות, עוצמה ושמחה ומצד שני תבניות עבר, ציפיות, חברה, תרבות, הורים, מורשת ועוד... הגיבור נאבק בצלליו ושידיו ודרך מאבק זה עובר חניכה, יוצר מציאות אחרת, לומד להיות מה שחלם להיות כדי לחזור הביתה להיות שלם, אמיתי, נוכח ושותף ליצירה ולבריאה.


דמות הגיבור נולדה רחוק בזמן, אנו יכולים לזהותה דרך ספרות, מחזות, שירה, תרבות... אך מקורה רחוק בזמן כדמות מיתית, דמות מיתולוגית שנעה בין עולמות ארציים לעולמות שמימיים, בין חיים של יומיום לחיי נצח, מי היא אותה דמות? בילדותינו הדמות של הגיבור היא ללא ספק דמות האב, הוא המנחה, המורה והתגלמות האל עלי אדמות, אנו סומכים על האב, אנו מצפים להכרה, משוב ואהבה מדמות האב וכשאותה דמות לא יכולה עוד לספק את החיבור לאלוהי, אנו מחפשים משהו אחר שימלא מקום בתוך אותו ריק שנוצר, יוצאים למסע... מה אנו מחפשים, האם אפשרי, מה אנו מגלים במסע החיפוש, איך הגילוי מביא אותנו לגילוי עצמי, לתהליך של חניכה, להבנה, עיירות ומודעות
.

במילים אחרות: מסע של התפתחות תודעת האגו מסימביוזה להפרדה, בהמשך ממצב של הפרדה ליצירה של אינדיבידואציה כדי להביא ליצירה של אני שלם, אותנטי, מודע החי את הפוטנציאלים באופן מלא ושותף לבריאה.

 

 

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.